دارم Never Let Me Go از کازوئو ایشی‌گورو رو می‌خونم. خیلی با طمأنینه و سعی می‌کنم از جمله‌جمله‌اش لذت ببرم. بر کسی پوشیده نیست که ایشی‌گورو قطعاً محبوب‌ترین نویسندۀ زندۀ منه، در کنار کورمک مک‌کارتی، که رمان خیره‌کنندۀ جاده رو نوشته. و خب، به‌همین‌دلیل من خیلی به ایشی‌گورو و کارهاش فکر می‌کنم و هربار چیز تازه‌ای یاد می‌گیرم. به‌زعم خودم و برای خودم.

این‌بار چی فهمیدم؟ اینکه درسته که Never Let Me Go گسست روایی داره و خاطره‌ها پراکنده نقل می‌شن، اما سیر خطی توش پررنگ‌تره، چون ما کتی اچ. رو می‌بینیم که داره وقایع رو به‌ترتیب برامون نقل می‌کنه. این به‌ترتیب البته ترتیب زمانی نداره و گسست روایی به‌همین‌دلیله. اما ازاونجایی‌که کتی شروع کرده به حرف‌زدن، و ادامه می‌ده به حرف زدن، یه خط مستقیمه. یعنی ما حرف‌های کتی رو به همون ترتیبی که تعریف می‌کنه می‌خونیم، و خب، این سیر خطی و کشفش برام خیلی دلنشین بود.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

اُلگا کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. نسل طوفان هشکده به عنوان کانونی برای نشر دانش،مهارت آموزی و فرهنگ سازی در حوزه بلاکچین تشکیل شده است. قلمرو وب انصاف طلب گپ کرمان کرمان گپ گروه تلگرام کرمان Jen Mary فانوس رایانه سین صاد